İngiliz Virjin Adaları gezileri

İngiliz Virjin Adaları Ülke Rehberi

Genel Bilgi:

İngiliz Virjin Adaları, Karayipler’de bulunan bir İngiliz Denizaşırı Bölgesi’ni oluşturan 60’dan fazla adadan oluşur. Başkenti ve en büyük şehri, Tortola adasında bulunan Road Town’dur. Adalar, beyaz kumlu plajları, turkuaz renkli denizi ve doğal güzellikleri ile ünlüdür.

Ne Zaman Gidilir:

İngiliz Virjin Adaları’na gitmek için en uygun zaman Aralık ile Nisan ayları arasındadır. Bu dönemde hava sıcaklığı idealdir ve yağış azdır.

Gezilecek Şehirler:

1. Road Town (Tortola)

2. Charlotte Amalie (St. Thomas)

3. Spanish Town (Virgin Gorda)

4. Cruz Bay (St. John)

Nasıl Gidilir:

İngiliz Virjin Adaları’na genellikle uçakla veya deniz yoluyla gidilir. Çoğu kişi, Tortola Adası’ndaki Beef Adası’na bulunan Terrance B. Lettsome Uluslararası Havalimanı’na uçakla gelir.

Ne Yenir ve İçilir:

Adalarda deniz ürünleri oldukça popülerdir. Balık, yengeç, karides gibi deniz ürünleri sıkça tüketilir. Ayrıca, Karayip mutfağından etkilenen yemekler ve tropikal meyve suları da yaygındır.

Gezilecek Yerler:

1. The Baths (Virgin Gorda)

2. Cane Garden Bay (Tortola)

3. Magens Bay (St. Thomas)

4. Trunk Bay (St. John)

Gece Hayatı:

İngiliz Virjin Adaları’nda gece hayatı, özellikle Tortola ve St. Thomas adalarında canlıdır. Barlar, canlı müzik mekanları ve plaj partileri popülerdir.

Alışveriş / Ne Alınır:

Adalarda duty-free alışveriş yapılabilir. Takılar, el yapımı hediyelik eşyalar, yerel el sanatları ve tropikal içecekler alınabilir.

Festivaller:

* BVI Spring Regatta & Sailing Festival (Mart)

* BVI Emancipation Festival (Ağustos)

Tatiller / Önemli Günler ve Nelere Dikkat Edilmeli:

İngiliz Virjin Adaları’nda Noel ve Yılbaşı gibi Batı tatilleri kutlanır. Adalara giderken güneş kremi ve sivrisinek kovucu gibi koruyucuları yanınıza almanız önemlidir.

Kültür:

Adalarda İngiliz ve Karayip kültürleri bir araya gelir. Müzik, dans ve yemek kültürleri oldukça zengindir. Ayrıca, yerel festivaller ve gelenekler de önemlidir. Daha fazla içerik için diğer web sitelerimizi ziyaret etmeyi unutmayın: Skylinery.com ve Skylinery.co.uk adreslerindeki İngilizce bloglarımızı keşfedebilirsiniz.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.